Амжилтын хуудас

01 November

Амжилтын хуудас

Нийтлэсэн 

1. БСШУЯ, Монгол телевизийн хамтарсан шалгаруулалтаас “Оюун ухааныг тэтгэгч байгууллага” хүндэт өргөмжлөл 
2. Монгол Улсын Оюуны чадварын IQ төвийн “Оюуны хөгжлийг эрхэмлэгч байгууллага” хүндэт өргөмжлөл
3. БСШУЯ, Монголын Сурагчдын Холбооны “Хүүхдэд Ээлтэй сургууль” өргөмжлөл
4. Чанар – 2010 стандарт сургалтын тэргүүн байрын хүндэт өргөмжлөл
5. Кингру – 2006 олон улсын уралдааны шилдэг оролцогч Монголын баг өргөмжлөл
6. Кингру – 2007 олон улсын уралдааны шилдэг оролцогч Монголын баг өргөмжлөл


                                  

2000 оны 4 сард Ц.Дамдины нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2001 оны 11 сард П.Энхболдын нэрэмжит математикийн Улсын уралдааны 3 – р байр өргөмжлөл
2002 оны 11 сард Хотын намрын бага олимпиадын 2 – р байр өргөмжлөл
2002 оны 12 сард Математикийн төрөлжсөн цуврал олимпиадын хотын аваргын цом өргөмжлөл

2003 оны 10 сард 48 сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2003 оны 11 сард математикийн төрөлжсөн цуврал олимпиадын хотын аваргын цом өргөмжлөл
2003 оны 11 сард П.Энхболдын нэрэмжит математикийн Улсын уралдааны аваргын цом өргөмжлөл
2003 оны 12 сард 84 сургуулийн нэрэмжит түргэн бодолтын уралдааны аваргын цом өргөмжлөл
2003 оны 03 сард математикийн төрөлжсөн цуврал олимпиадын хотын аваргын цом өргөмжлөл

2004 оны 11 сард 48 сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2004 оны 1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын аваргын медаль өргөмжлөл
2004 оны 2 сард Гүнзгийрүүлсэн сургалттай сургуулиудын аваргын цом өргөмжлөл
2004 оны 4 сард хотын математикийн олимпиадын 2- р байрын өргөмжлөл

2005 оны 11 сард 48 сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2005 оны 12 сард 84 сургуулийн нэрэмжит түргэн бодолтын уралдааны аваргын цом өргөмжлөл
2005 оны 1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2005 оны 3 сард Ц.Нацагдоржийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2005 оны 4 сард математикийн цуврал олимпиадын аваргын алтан медаль өргөмжлөл
2005 оны 5 сард Шилдгүүдийн шилдгийг шалгаруулах “УРБАНЕК - 2005” математикийн уралдааны бага ангийн ангиллын аваргын цом өргөмжлөл
2005 оны 10 сард Математикийн төрөлжсөн цуврал олимпиадын аваргын алтан медаль өргөмжлөл
2005 оны 10 сард Ө.Баттулгын нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын өргөмжлөл
2005 оны 11 сард П.Энхболдын нэрэмжит математикийн Улсын уралдааны аваргын цом өргөмжлөл
2005 оны 11 сард 48 сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2005 оны 12 сард “Оюуны элитүүд” олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2005 оны 12 сард 84 сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын бага ангийн ангиллын аваргын цом

2006 оны 1 сард Ундарга сургуулийн нэрэмжит англи хэлний олимпиадын 3 – р байр хүрэл медаль
2006 оны 1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2006 оны 2 сард Ц.Нацагдоржийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2006 оны 3 сард 111 сургуулийн нэрэмжит түргэн бодолтын уралдааны аваргын цом өргөмжлөл
2006 оны 3 сард Математикийн их сунгаа – 2006 уралдааны тэргүүн байр
2006 оны 4 сард Хотын математикийн олимпиадын 2 – р байрын өргөмжлөл
2006 оны 5 сард Бүх Европын “Кингру - 2006” Олон улсын математикийн олимпиадын 3 – 4, 5 – 6, 9 – 11 ангийн ангилалд тус сургуулийн сурагчид тэргүүн                                            байрыг эзэлж оюун ухааныхаа чадамжийг олон улсын төвшинд нээн харууллаа.
2006 оны 9 сард Гавьяат багш Н.Өлзийн нэрэмжит Говийн бүсийн математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2006 оны 10 сард Математикийн сонгоны олимпиадын тэргүүн байрын цом өргөмжлөл
2006 оны 11 сард 48 сургуулийн математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2006 оны 11 сард “Оюуны элитүүд” математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2006 оны 12 сард Ахмад багш Д.Бүндэнгийн нэрэмжит математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2006 оны 12 сард “Эврика” түргэн бодолтын бага ангийн ангиллын аваргын өргөмжлөл

2007 оны 1 сард Шилдгийн шилдгүүдийг шалгаруулах математикийн олимпиадын аварга баг
2007 оны 1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын бага ангийн ангиллын аваргын өргөмжлөл
2007 оны 1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл
2007 оны 3 сард “Математикийн их сунгаа – 2007” уралдааны аварга баг
2007 оны 3 сард Хотын математикийн олимпиадын 2 байрны өргөмжлөл
2007 оны 3 сард Монгол хэлний олимпиадын хотын бага ангийн аварга баг
2007 оны 4 сард IQ олимпиадын дүүргийн аварга баг
2007 оны 5 сард Бүх Европын “Кингру - 2007” Олон улсын математикийн олимпиадын 3 – 4, 5 – 6, 9 – 11
ангийн ангилалд тус сургуулийн сурагчид тэргүүн байрыг 2, дэд байрыг 4, 3 – р байрыг 2- ыг эзэлж өмнөх амжилтаа баталгаажууллаа.
2007 оны 6 сард Зүүн өмнөд Азийн олон улсын алтан цомын төлөөх математикийн олимпиадад тус сургуулийн 2 сурагч анги өгсөн оролцож 2 хүрэл медалийг анх удаа Монгол улсдаа авч ирлээ.
2007 оны 11 сард Намрын матеамтикийн бага олимпиадын аваргын цом өргөмжлөл

2008 оны 1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын бага ангийн аварга баг
2008 оны 2 сард Саруул Ирээдүй сургуулийн нэрэмжит түргэн бодолтын уралдааны бага ангийн аваргын аварга Баг
2008 оны 3 сард математикийн түргэн бодолтын хотын аварга багаар дахин шалгарлаа.
2008 оны 4 сард 84 – р сургуулийн нэрэмжит Математикийн түргэн бодолтын аваргын багийн өргөмжлөл
2008 оны 11 сард Математикийн намрын бага олимпиадын аварга багаар 5 дахь удаагаа аваргын цом өргөмжлөл
2008 оны 12 сард Оюуны элит Математикийн олимпиадын бага ангийн ангиллын аварга баг

2009 оны 1 сард Дүүргийн математикийн олимпиадын бага ангийн ангилалд аварга баг
2009 оны 2 сард Түргэн бодолтын хотын уралдаанд тэргүүн байрны өргөмжлөл
2009 оны 4 сард Хувийн хэвшлийн сургуулиудын стандарт биелэлтийн төвшин тогтоох шалгалтанд хотын хэмжээнд 2- р байр
- Нийслэлийн математикийн бага олимпиадын өргөмжлөл 5 жил дараалан хүртэж үнэмлэхүй амжилтыг тогтоов.


2010 он


- Баянзүрх дүүргийн Химийн олимпиадаас анхны 2 мөнгөн медаль хүртлээ.
- Дүүргийн математикийн олимпиадын аварга багийн цом өргөмжлөл
- Улс болон хувийн хэвшлийн дунд сургуулиудаас хичээлийн стандартын шалгалт-2010 төвшин тогтоох шалгалтанд тэргүүн байрын өргөмжлөлийг хүртлээ.
-Нийслэлийн химийн олимпиадаас мөнгөн медаль хүртэв.

 

2011 он

-Физикийн дүүргийн олимпиадаас мөнгөн медаль

-Физикийн Их сорил олимпиадиас тусгай байр

-Химийн дүүргийн олимпиадаас 2 мөнгө, 2 хүрэл

-Математикийн дүүргийн олимпиадаас багаараа тэргүүн байрын цом өргөмжлөл хүртэв.   Нийт 2 алт, 2 мөнгө,3 хүрэл медаль хүртэв.                             

-Олон улсын Кенгуру уралдаанаас алт-16,мөнгө -5, хүрэл-2,тусгай байр-8 ыг хүртэв.

2012 он

  • - Төрийн бус өмчийн “Нийслэлийн Тэргүүний Сургууль” хүндэт өргөмжлөл  -  11-р ангийн нийт төгсөгчид 100% улсын их дээд сургуульд элсэн орлоо.      
  • - Дүүргийн улсын болон хувийн сургуулиудыг сургалтын амжилт чанараар ахин тэргүүлж Засаг даргын "Сургалтын чанарын хүндэт өргөмжлөл" хүртлээ. 
  • - Хувийн хэвшлийн сургуулиудын өсвөрийн шатарчдын аварга баг цом өргөмжлөл  
  • - Улс,хот,дүүргийн   Математик физик,хими,англи хэлний хичээлүүдийн олимпиадуудаас алтан медаль 19,мөнгөн медаль 23,хүрэл медаль 28-ыг манай сурагчид хүртээд байна.
  • - ЭЕШ - аар улсад 8-д жагслаа. 

2013 он 

  •  - "Оюунлаг боловсрол" төслийг санаачлан хэрэгжүүлж эхэллээ.
  • -  Сургуулийн шинэ барилгын шав тавих ёслолыг үйлдэв.  
  • - 2013 онд 11-р ангийг төгсөгчид маань 100% улсын их дээд сургуульд элсэн   орлоо. ЭЕШ-ынхаа дундаж оноогоор дүүрэгтээ 2-р байр,улсад шилдэг 10-т     орлоо.Биологийн хичээлийн ЭЕШ-ын дундаж оноогоор дүүрэгт 1-р байр, улсад 2-р байрыг эзэлсэн амжилтыг үзүүллээ. 
  • - Сургуулийнхаа вэб сайтын дизайн,дотоод функцуудыг хамгийн сүүлийн    үеийн ололтоор баяжуулан моби нетийн өндөр хурдны интернеттэй болгон  ваярласын дахин дамжуулалтын хэмжээг нэмэгдүүлж багш сурагчдын  цахим орчинг  төгс утгаар нь бий болголоо.
  •  - Хотын англи хэлний олимпиадаас 1 алт, 1 мөнгөн медаль хүртэв.  
  •  - Өсвөрийн шатарчид дүүрэгтээ багаараа 4-р байр эзлэв.      
  •  - Физикийн олимпиадаас алт1, мөнгө 2, хүрэл медаль 1- ийг хүртлээ.    
  •  - Математикийн олимпиадаас 11 алт, 15 мөнгө, 21 хүрлийг хүртлээ. 

 2014 он

Үр дүнгийн гэрээ хангалттай сайн биелүүлсэн засаг даргын хүндэт өргөмжлөл

 Монголын сурагччдын холбооноос "МОНГОЛЫН ТОП СУРГУУЛЬ" хүндэт өргөмжлөл 

"Оюунлаг брэнд сургалтын технологи" төсөл амжилттай үргэлжлэн хэрэгжлээ.

Англи хэлний олимпиадаас:

  • Гадаадын 4 багшийг урилгаар авчран багшлуулж байна
  • Отгонтэнгэр ИС-ийн нэрэмжит англи хэлний олимпиадад манай 11-р ангийн сурагчдын баг ТЭРГҮҮН байр эзэллээ.
  • Дүүргийн олимпиадад амжилттай оролцон багаараа - III байр эзэллээ.
  • "Зуун билэг" сургуулийн нэрэмжит олимпиадаас алтан медаль - 3, мөнгөн медаль - 2, хүрэл медаль 7
  • Оюунлаг сургуулийн анли хэлний олимпиадаас: алтан медаль - 7, мөнгөн медаль - 7, хүрэл медаль - 7
  • Мөн BURTON ENGLISH хөтөлбөрийг хэрэгжүүлж эхэллээ.

 

Манай математикчид:

  • "Зуун билэг" сургуулийн түргэн бодолтын олимпиадаас мөнгөн медаль - 6, хүрэл медаль - 5
  • БЗД олимпиадаас: алтан медаль - 1, мөнгөн медаль - 2, хүрэл медаль-2
  • "Шинэ үе" сургуулиас зохион байгуулсан математикийн олимпиадаас хүрэл-7, мөнгө-4 
  • "Кингру" олимпиадаас: Алт I зэргийн диплом-2, мөнгөн I зэргийн диплом - 4, хүрэл  I зэргийн диплом - 9, II зэргйин диплом - 13, III зэргийн диплом - 5

Шатрын тэмцээнээс:

  • Улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээс  мөнгөн медаль - 1, хүрэл медаль - 1
  • Сургуулийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс: алтан медаль - 6, мөнгөн медаль - 7, хүрэл медаль - 6
  • Олон улсын нээлттэй тэмцээнээс: хүрэл медаль -2

 

 2015 он

  • Нийслэлийн засаг даргын нэрэмжит “Их нүүдэл” шатрын тэмцээнд багаараа 3-р байр
  • Дүүргийн математикийн олимпиадад багаараа 2-р байр
  • Нийслэлийн гар зургийн уралдаанд багаараа 1-р байр
  • Стандарт сургалтын Нийслэлийн уралдаанд багаараа тэргүүн байр
  • Англи хэлний хотын олимпиадад багаараа 2-р байр
  • 2015 онд манай сургуулийн сурагчид олимпиад уралдаан тэмцээнээс алтан медаль-43, мөнгөн медаль-79, хүрэл медаль-116-г хүртэв

2016 он

 

  • Дүүргийн математикийн олимпиадад багаараа 2-р байр.
  • Улсын физикийн багийн олимпиадад 6-р анги - мөнгө, 9-р анги хүрэл, 10-р ангийн баг хүрэл медаль.
  • Зуунбилэг дунд сургуулийн нэрэмжит олимпиадын аварга цом өргөмжлөл.
  • Шинэ үе сургуулийн математикийн олимпиадад ахлах ангийн ангиллын аваргын цом өргөмжлөл
  • Шатрын спортын Их нүүдэл тэмцээнд багаараа 3-р байр хүрэл медаль
  • Баянзүрх дүүргийн 2016 оны шатрын аварга баг, алтан медаль
  • Нийслэлийн хувийн сургуулиудын 2016 оны шатрын аварга баг цом, өргөмжлөл
  • Нийслэлийн хэмжээнд зохиогдсон нэрэмжит гар зургийн уралдаануудад багаараа тэргүүн байр. 4 удаа
  • Энэ хичээлийн жилд *Математик - алт 42, мөнгө 38, хүрэл 47
  •                                        *Хими - хүрэл 2
  •                            *Физик - алт 1, мөнгө 20, хүрэл 40
  •                       *Биологи - мөнгө 1, хүрэл 1
  •                       *Гадаад хэл - алт 6, мөнгө 5, хүрэл 9
  •                       *Монгол бичиг - хүрэл 1
  •                       *Сагсанбөмбөгийн тэмцээний  дэд байр
  •                       *Гар зураг - алт 42, мөнгө 36, хүрэл 39
  •                        *Эсээ бичлэг илтгэх урлаг - тэргүүн байр 2
  •                        *TOEFL шалгалтад 2 сурагч тэнцэв.
  • Энэ хичээлийн жилд нийт - Алт 93, Мөнгө 108, Хүрэл 140
 

2017 онд

2 сард:

  • Hugo and Color зураач сурагчид – Аваргын цом өргөмжлөл

3 сард:

  • Шинэ зууны удирдагч олимпиадад аварга багийн цом өргөмжлөл

4 сард:

  • Хувийн сургуулиудын шатрын аварга баг
  • Их сорилгод нийгмийн ухаан, математик, физикийн төрөлд түрүүллээ.

5 сард:

  • Улсын математикийн олимпиадаас хүрэл медаль хүртлээ.

7 сард:

  • ЭЕШ-ийн дундаж онооны үзүүлэлтээр улсад 2-р байрт эрэмбэлэгдлээ.

10-р сард:

  • Шатрын дүүргийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс багаараа мөнгөн медаль

11 сард:

  • Cisco цахим сүлжээний олон улсын сургалтын эрхийг авлаа.

12 сард:

  • Байгалийн Ухааны III олимпиадаас 12-р ангийн 6 сурагч тэргүүн байр эзэллээ.

2017 нийт алт 82, мөнгө 93, хүрэл 114-г хүртлээ.

 

2018 онд

2 сард:

  • Дүүргийн биологи, англи хэл, физикийн олимпиадад аварга багаар математик англи хэлний олимпиадад дэд байрыг эзлэв.

3 сард:

  • “Оюуны оньс” математикийн олимпиадад багаараа тэргүүн байр
  • Гар зургийн  уралдаанд багаараа Алтан цомын эзэд боллоо

4 сард

  • Дүүргийн шатрын аварга шалгаруулах тэмцээний аварга баг

5 сард:

  • Улсын англи хэлний олимпиадад мөнгөн медаль хүртлээ.
  • Кенгуру математикийн уралдаанаас алт 12, мөнгө 25, хүрэл 32, шагналт байр 49-ийг хүртлээ
  • СЭЗИС-ийн мэдээллийн технологийн олимпиадад алтан медаль хүртлээ

6 сард:

  • Оном англи хэлний олимпиадын аваргын цом, өргөмжлөл
  • Математик цаг сонины нэрэмжит уралдаанд 2-р байр
  • Шидэт квадрат математикийн уралдаанд алт 6, мөнгө 5, хүрэл 16-г хүртлээ.

7 сард

  • ЭЕШ-ын онооны дундаж үзүүлэлтээр 3-р байрт эрэмблэгдлээ.
  • Улсын хими, биологийн багийн олимпиадад
    • 8-р анги алтан медаль (биологи)
    • 8-р анги хүрэл медаль (хими)

10 сард

  • Шинэ зуун билэг уралдааны тэргүүн байр
  • Хятад хэлний уралдааны багийн хүрэл медаль

11 сард

  • Чехийн Элчин Сайдын шатрын аварга баг

12 сард

  • Мазаалай математикийн уралдаанаас 4 алт, 8 мөнгө, 2 хүрэл медаль хүртлээ.

2018 онд нийт 148 алт, 152 мөнгө, 163 хүрэл медаль хүртэв

2019 онд

1 сард

  • Англи хэлний олимпиадаас Х анги тэргүүн байр, IX анги дэд байр, XII анги тэргүүн байрыг багаараа эзлэв.

3 сард

  • Монгол хэл – Эх хэл уралдаанаас дэд байр цом өргөмжлөл
  • Алтан цом гар зургийн уралдааны аварга баг
  • Дүүргийн англи хэл, математик, физик, хими, биологи, түүх, нийгэм, мэдээллийн технологийн хичээлүүдээр алт 6, мөнгө 8, хүрэл 11-ийг хүртлээ.

4 сард

  • Хобби сургуулийн нэрэмжт англи хэлний уралдаанд алт 2, мөнгө 3, хүрэл 4-ийг хүртлээ
  • Италийн Венец хотноо болсон ОУ-ын англи хэлний уралдаанд 2 сурагч амжилттай оролцлоо.

5 сард

  • Ази тивийн шатрын аварга 1, ОУ хэмжээний мастер 1 төрлөө. Дэлхийн шатрын цомын аваргад 2 сурагч эрх авлаа.
  • Улсын аварга шалгаруулах олимпиадаас алт 2, мөнгө 2, хүрэл 1-ийг авлаа.
  • Кенгеру математикийн уралдаанаас алт 24, мөнгө 36, хүрэл 51, I зэргийн диплом 31, II зэргийн диплом 18 хүүхэд хүртлээ.

6 сард

  • Улсын химийн багийн олимпиадад IX ангийн баг алтан медаль
  • Улсын биологийн багийн олимпиадад IX ангийн баг алтан медаль
  • Улсын физикийн багийн олимпиадад
    • VI ангийн I баг алтан медаль
    • VI ангийн II баг мөнгөн медаль
    • VII ангийн баг мөнгөн медаль
    • VIII ангийн баг хүрэл медаль
    • IX ангийн баг мөнгөн медаль
  • 10 сард БСШУЯ БҮТ-өөс улсын 803 дунд сургуулиас сургалтын чанарын үнэлгээгээр тэргүүн байрын өргөмжлөл батламжийг хүлээн авлаа.

2019 онд нийт алт 139, мөнгө 157, хүрэл 173-г хүртлээ

 

Уншсан: 1414

ВЭБ СТАТИСТИК

Таны IP хаяг: 3.94.129.211
2019-09-10-ний өдрөөс хойш.
  • 3 Онлайн
  • 64 Өнөөдөр
  • 543 Өчигдөр
  • 607 Долоо хоногт
  • 4087 Сүүлийн сард
  • 578344 Нийт хандалт

ФЭЙСБҮҮК ХУУДАС

ХАЯГ БАЙРШИЛ

МАНАЙ ХАЯГ

Оюунлаг бүрэн дунд сургууль.

Монгол улс, Улаанбаатар хот, БЗДүүрэг
18-р хороо, 13-р хороолол, Энхтайваны өргөн чөлөө 43/3 байр

Ажлын утас: +(976) 7575 5050

Гар утас: +(976) 8811 3096

Гар утас: +(976) 8811 3097

Мэйл: info@oyunlag.edu.mn