Oyunlag Chess – 2017 

Oyunlag Chess – 2017

Сурагчдын авъяас сонирхлыг нээн илрүүлэх, тэдний логик сэтгэлгээ, сэтгэн бодох чадварыг хөгжүүлж, шатрын спортод дур сонирхолтой болгох, хөгжүүлэх зорилготойгоор сургуулийн шатрын аварга шалгаруулах тэмцээн 2017оны 10 сарын 21-22 өдрүүдэд амжилттай зохиогдож дүнгээ гаргалаа.

         Уг тэмцээн нь 1-2 анги,  3-4 анги, 5-6 анги, 7-8 анги, 9-12 анги гэсэн таван ангиллаар зохиогдож явагдсан бөгөөд сургуулийн шатрын шигшээ багийг бүрдүүлсэн юм.

Тэмцээнээс тодорсон шилдгүүд

1-2 анги      Эрэгтэй:   1-р байр      1г анги Ж.Тэмүүжин

                                       2-р байр      2а анги Н.Хаш-Эрдэнэ

                                       3-р байр      1в анги Д.Өлзийтөгс

                   Эмэгтэй:   1-р байр       1а анги Э.Зол-Учрал

                                      2-р байр      1а анги И.Мөнхжаргал

                                       3-р байр      2б анги А.Ану-Үжин

3-4 анги      Эрэгтэй:   1-р байр      3а анги Э.Гүнбилэг

                                      2-р байр      4б анги А.Эрхэм

                                      3-р байр      4б анги А.Хувьтөгөлдөр

                   Эмэгтэй:   1-р байр      3в анги Ц.Цэлмэг

                                      2-р байр      4а анги Д.Юки

                                       3-р байр      3г анги Н.Хонгорзул

5-6 анги      Эрэгтэй:   1-р байр      5а анги Ч.Чинтүшиг

                                      2-р байр      5в анги М.Төвшинтөр

                                      3-р байр      5а анги Л.Өлзийбаяр

                   Эмэгтэй:   1-р байр      5а анги Г.Эгшиглэн

                                      2-р байр      5а анги М.Мөнхжин

                                      3-р байр      5в анги Б.Нандин-Эрдэнэ

7-8 анги      Эрэгтэй:   1-р байр     8а анги С.Ган-Эрдэнэ

                                      2-р байр     8в анги Ч.Чингүүн

                                      3-р байр     7в анги О.Амаржаргал

                   Эмэгтэй:   1-р байр      8б анги Н.Цогзолмаа

                                      2-р байр      8а анги А.Эмүжин

                                      3-р байр      8а анги Э.Энхсаран

9-12 анги      Эрэгтэй: 1-р байр      12а анги Д.Энхсайхан

                                       2-р байр     11а анги Б.Зоригт

                                      3-р байр      12б анги Э.Бат-Оргил

                   Эмэгтэй:   1-р байр      12а анги Т.Халиун

                                      2-р байр      9в анги М.Чинхүсэл

                                      3-р байр      12б анги О.Сарнай

© 2020 Зохиогчийн эрх хуулиар хамгаалагдсан.