“ОЮУНЛАГ”-ИЙН СУРАГЧИД МААНЬ АМЖИЛТТАЙ ОРОЛЦЛОО

Жил бүр уламжлал болгон явагддаг  “Шинэ Зуун Билэг” бүрэн дунд сургуулийн нэрэмжит VII олимпиад нь X/27-X/28–ны өдрүүдэд математик, монгол хэл, хими-биологи, англи хэл, гар зураг гэсэн төрлөөр хичээлийн үндсэн стандарт болон гүнзгийрүүлсэн агуулгын хүрээнд явагдаж өнгөрлөө.

Энэхүү олимпиадад нийслэлийн тѳрийн ѳмчийн 25 , хувийн ѳмчийн 30 сургууль тѳдийгүй хѳдѳѳ орон нутгийн сургуулиудаас нийт 6000 гаруй сурагчид оролцжээ.

Тус олимпиадад “Оюунлаг” сургуулийн сурагчид алтан медаль-19,   мѳнгѳн медаль-31, хүрэл медаль-46-г хүртэж, өндрөөс ѳндѳр амжилт үзүүллээ.

Хичээл сургалтаар олж авсан мэдлэг чадвараа сорьж, сэтгэлгээ, ур ухаан, авьяас чадвараараа олон сурагчаас шалгарсан сурагч болон бэлтгэсэн багш нартаа халуун баяр хүргэе.

1в ангийн сурагч О.Тэнүүн – Алтан медаль
1в ангийн сурагч Э.Энххүслэн – Алтанмедаль
1а ангийн сурагч М.Мөнгөлжин – Мөнгөн медаль
1г ангийн сурагч О.Гэрэлмаа – Мөнгөн медаль
1г ангийн сурагч У.Хан-Оргил – Хүрэл медаль
1б ангийн сурагч Г.Бат-Оюун – Хүрэл медаль

4г ангийн сурагч Г.Наранзун – Алтан медаль
5в ангийн сурагч Г.Эрхэм – Алтан медаль
5б ангийн сурагч С.Амарбат – Алтан медаль
6а ангийн сурагч Э.Дүдарэ – Алтан медаль
2б ангийн сурагч Б.Болдбат – Мөнгөн медаль
4б ангийн сурагч Д.Хөлөгжин – Мөнгөн медаль
4в ангийн сурагч Бн.Тэмүүлэн – Мөнгөн медаль
6в ангийн сурагч Н.Баасанням – Мөнгөн медаль
6а ангийн сурагч О.Ному-Луун – Мөнгөн медаль
9б ангийн сурагч Э.Тэргэл – Мөнгөн медаль
12а ангийн сурагч Э.Дүгэр – Мөнгөн медаль
12а ангийн сурагч Ц.Анхбаяр – Мөнгөн медаль
12а ангийн сурагч Э.Энхнаран – Мөнгөн медаль
6а ангийн сурагч Ч.Чинтүшиг – Хүрэл медаль
6а ангийн сурагч Л.Өлзийбаяр – Хүрэл медаль
6б ангийн сурагч Э.Ариунтулга – Хүрэл медаль
7а ангийн сурагч А.Бат-Орших – Хүрэл медаль
7б ангийн сурагч Батзориг – Хүрэл медаль
7б ангийн сурагч Содбилэг – Хүрэл медаль
7а ангийн сурагч Б.Чингүн – Хүрэл медаль
7в ангийн сурагч Б.Бат-Уяхан – Хүрэл медаль
8а ангийн сурагч Н.Мянганмэдмэд – Хүрэл медаль
8а ангийн сурагч Т.Оргил – Хүрэл медаль
12а ангийн сурагч Б.Түвшинсанаа – Хүрэл медаль

Математикийн олимпиадад амжилттай оролцсон сурагчдадаа халуун баяр хүргэе.

7а ангийн сурагч Мөнхтэмүүлэн – Алтан медаль
7а ангийн сурагч Энхжин – Алтан медаль
8а ангийн сурагч Г.Төгөлдөр – Алтан медаль
8а ангийн сурагч Э.Амин-Эрдэнэ – Алтан медаль
9а ангийн сурагч Мөнгөнсор – Алтан медаль
9б ангийн сурагч Тэргэл – Алтан медаль
10а ангийн сурагч Г.Хэрим – Алтан медаль
6а ангийн сурагч Д.Мишээл – Мөнгөн медаль
6а ангийн сурагч Дударэ – Мөнгөн медаль
6а ангийн сурагч О.Ному-Луун – Мөнгөн медаль
9в ангийн сурагч Э.Ганди – Мөнгөн медаль
10б ангийн сурагч М.Мөнгөлжин – Мөнгөн медаль
10б ангийн сурагч Б.Энхчимэг – Мөнгөн медаль
6в ангийн сурагч Туяа – Хүрэл медаль
6в ангийн сурагч Баасанням – Хүрэл медаль
7а ангийн сурагч Ц.Цацрал – Хүрэл медаль
8в ангийн сурагч Энхцолмон- Хүрэл медаль
8а ангийн сурагч Б.Ариунхүслэн – Хүрэл медаль
9в ангийн сурагч Ж.Номин-Эрдэнэ – Хүрэл медаль
9а ангийн сурагч Агиймаа – Хүрэл медаль
9а ангийн сурагч Агиймаа /X ангид/- Хүрэл медаль
10б ангийн сурагч Г.Анужин – Хүрэл медаль

“Монгол хэл”-ний олимпиадад амжилттай оролцсон сурагчдадаа халуун баяр хүргэе.

9а ангийн сурагч Тэргэл – Алтан медаль
9в ангийн сурагч Бат-Эрдэнэ – Мөнгөн медаль
9в ангийн сурагч Отгонбаяр – Мөнгөн медаль
9а ангийн сурагч Эмүжин – Мөнгөн медаль
9б ангийн сурагч Одонгоо – Хүрэл медаль
9в ангийн сурагч Ж.Номин-Эрдэнэ – Хүрэл медаль
9б ангийн сурагч Мишээл – Хүрэл медаль
9а ангийн сурагч Энхсаран – Хүрэл медаль
12а ангийн сурагч Зоригт – Хүрэл медаль
12а ангийн сурагч Намуун – Хүрэл медаль

“Хими-Биологи”-ийн олимпиадад амжилттай оролцсон сурагчдадаа халуун баяр хүргэе.

4в ангийн сурагч У.Цэлмэг – Алтан медаль
8а ангийн сурагч Г.Марал – Алтан медаль
5в ангийн сурагч Х.Амирлан – Мөнгөн медаль
6а ангийн сурагч А.Өнө-Эрдэнэ – Мөнгөн медаль
6в ангийн сурагч Э.Ариунтулга – Мөнгөн медаль
8а ангийн сурагч Г.Амгалан – Мөнгөн медаль
8а ангийн сурагч Л.Эрдэмбаяр – Мөнгөн медаль
8в ангийн сурагч Н.Ангараг – Мөнгөн медаль
9в ангийн сурагч Ц.Номин-Эрдэнэ – Мөнгөн медаль
12а ангийн сурагч Б.Нандин-Эрдэнэ – Мөнгөн медаль
4г ангийн сурагч Ё.Тэнүүн – Хүрэл медаль
6б ангийн сурагч Г.Дашбазар – Хүрэл медаль
7а ангийн сурагч Т.Мөнхжин – Хүрэл медаль
7в ангийн сурагч Б.Тамир – Хүрэл медаль
9б ангийн сурагч Э.Түвшинбат – Хүрэл медаль
9а ангийн сурагч А.Акмарал – Хүрэл медаль
10а ангийн сурагч Х.Жаргал – Хүрэл медаль
12а ангийн сурагч Б.Сарнай – Хүрэл медаль
10а ангийн сурагч М.Мянганбаяр – Хүрэл медаль
10б ангийн сурагч Ц.Мөнххөлөг – Хүрэл медаль

“Англи хэл”-ний олимпиадад амжилттай оролцсон сурагчдадаа халуун баяр хүргэе.

2б ангийн сурагч Э.Хулан – Алтан медаль
6а ангийн сурагч Л.Итгэлнаран – Алтан медаль
7а ангийн сурагч Б.Есүй – Алтан медаль
3а ангийн сурагч С.Саруулбилэгт – Алтан медаль
2в ангийн сурагч Б.Мөнхмишээлт – Мөнгөн медаль
6в ангийн сурагч Б.Сондор – Мөнгөн медаль
1б ангийн сурагч Анирлан – Мөнгөн медаль
1а ангийн сурагч Б.Байгаль – Хүрэл медаль
2б ангийн сурагч Б.Дэлгэрмөнх – Хүрэл медаль
1а ангийн сурагч Ө.Есүй – Хүрэл медаль
4в ангийн сурагч У.Цэлмэг – Хүрэл медаль
4г ангийн сурагч Т.Тэмүүлэн – Хүрэл медаль
6а ангийн сурагч Э.Төгөлдөр – Хүрэл медаль

“Гар зураг”-ийн олимпиадад амжилттай оролцсон сурагчдадаа халуун баяр хүргэе.

Амжилтын цаана тухайн багш болон сурагчдын нөр их хөдөлмөр, хичээл зүтгэл нуугдаж байдаг юм шүү. “Оюунлаг” сургуулийнхаа нэрийг өндөрт өргөж яваа та нар минь бидний бахархал шүү.

© 2020 Зохиогчийн эрх хуулиар хамгаалагдсан.