“Дээлтэй Монгол” өдөрлөг

“Дээлтэй Монгол” өдөрлөг

Монгол зон олны минь уламжлалт сар шинийн баяраар ахмад настан азай буурлуудынхаа амар мэндийг эрж ерөөл билэгдлийн сайхан үгсээр мялаалга өргөсөн уламжлалт “Дээлтэй Монгол” өдөрлөгөө тэмдэглэн өнгөрүүллээ.

Оюунлаг сургуулийн хүүхэд багачууд, багш ажиллагсад үндэснийхээ их өв соёл болсон дээл хувцас, малгай бүсээрээ гоёж, сэтгэл хөдлөм өв соёлоороо бахархаж гайхуулсан сайхан өдөр боллоо.

Дээлтэй Монгол өдөрлөгт сэтгэл гарган оролцогч хүүхдүүдийн тоо жилээс жилд нэмж, зөвхөн хувцас гоёлоороо уралдсан төдийгүй монгол ёс зан заншил, мэнд мэдэх ёсон, ураг төрлийн холбоо, монгол ахуйгаа таниулсан сэтгэхүйн асуулт хариултын “Алтан хонх” уралдаанд тэмцээнд эрдэм мэдлэгээ сорьж шилдгээ тодрууллаа.

6-9-р ангиудын дундах тэмцээний аварга сурагч 9б ангийн сурагч Мишээл

10-12-р ангиудын дундах тэмцээний аварга сурагчаа 11б ангийн сурагч Эрхэс нар шалгарлаа.

“Дээлтэй Монгол” өдөрлөгт ач холбогдол өгч үр хүүхдийнхээ дээл хувцсыг бэлдэж, мэндлэх, хүндлэх ёсонг өв тэгш өвлүүлж байгаа эцэг эхчүүддээ мөн талархсанаа илэрхийлье.

Өдөрлөгт оролцсон нийт сурагчдаас хамгийн шилдэг, шинэлэг хийц бүхий Монгол үндэсний хувцас, чимэглэл бүхий эрэгтэй, эмэгтэй оролцогчид:

1а ангийн сурагч Төгөлдөр, Батдорж, Тэнгис, Тэнүүн

1б ангийн сурагч Тэнүүн – Эрдэнэ, Ирмүүн, Номин

1в ангийн сурагч М. Төгөлдөр, Э.Тэмүүлэн, Цо. Цэлмүүн

1г ангийн сурагч Арьяа, Мичид

2а ангийн сурагч М. Төгөлдөр, Тулгамөнх, Болор –Эрдэнэ

2б ангийн сурагч Анар, Б. Мишээл

2в ангийн сурагч Цэнхорлоо, Билэгжаргал, Намуун

3а ангийн сурагч Бүрэнбаяр, Дударэ, Номулун

3б ангийн сурагч Тамир, Марал, Энхсаран

4а ангийн сурагч Мөнхтамир, Цацрал, Амарбаяр

4бангийн сурагч Ариун-Эрдэнэ, Тэмүүлэн, Саранчимэг, Дөлгөөн

5а ангийн сурагч Мянганмэдмэд, Сүндарьяа

5б ангийн сурагч Ундарьяа

5в ангийн сурагч Бат – Оргил, Хүсэлбаяр, Мандухай, Билгүүн

6а ангийн сурагч Тодгэрэл, Ган-Эрдэнэ, Бат Итгэл, Зоригт

6б ангийн сурагч Цэлмүүн, Түвшинбат, Одонгоо, Сумьяабазар,

6в ангийн сурагч Балжинням

7а ангийн сурагч Цэнгүүн

7б ангийн сурагч Есүгэн

7в ангийн сурагч Болдхэт, Ананда

9а ангийн сурагч Өрнөндэлгэрэх Зоригт

9б ангийн сурагч Наранбаатар, Номин-Эрдэнэ

10а ангийн сурагч Чингүүнбаяр, Мишээл

10б ангийн сурагч Энхтөр, Энхсоёл

12 ангийн сурагч Улам-Ундрах нар тус тус шалгарлаа

© 2020 Зохиогчийн эрх хуулиар хамгаалагдсан.