Уран жолоодлого тэмцээний тайлан

 “Уран жолоодлого” тэмцээн

Хот суурин газарт амьдарч байгаа хүмүүсийн хувьд замын хөдөлгөөнд оролцох нь маш чухал байдаг.

Үүнд : Замын хөдөлгөөнд явган ба машинтай хүн ямар үүрэгтэй орлцдог болон замын тэмдэг тэмдэглэгээг цээжлэн тогтоох , түүнд зөв боловсон оролцохыг амьдралын хэвшил болгоход удирдлагат машины “ Уран жолоодлого” тэмцээн  болж өндөрлөлөө. Энэхүү тэмцээд авхалж самбаа оюун ухаанаа уралдуулан санаачлагатай оролцсон 100 гаруй сурагчдын машин нь уг тэмцээний өнгө төрхийг тодорхойлж байлаа. ингээд шалгаруулалтын үе шатыг танилцуулъя.

I үе шатанд : Замын тэмдгийг таниулж , тоглох явцдаа өөрийн болгон эзэмших , машинаараа богино хугацаанд тусгайлан зассан замаар явж , граж руу ухран машинаа байрлуулах , тойрог замаар эргэх гэх мэт олон сонирхолтой аялалыг хийж эхний шалгаруулалтаа явууллаа.

 II үе шатанд : Туг сүлжин саадтай зурвасыг туулах , замын тэмдэгтүүдийг нэрлэх машинаа жолоодох явцдаа орон зай , зүг чигийн баримжааг дадуулах зэрэг сонирхолтой ажилбарыг багтаалаа.

III үе шатанд : Тусгайлан зассан замыг богино хугацаанд граж руу ухран орж , тойрог замаар тойрч , төмөр замын призерээр болгоомжтой гарч мөн гүүрээр гарч барианд орох гэсэн үе шатуудыг явуулж манлайлагчаа тодрууллаа.

–          Ийнхүү гурван шатандаа үеийн нөхдөө манлайлж оролцсон сурагчдаа танилцуулъя.

III – V ангийн ангилалд

I байр: Алтан медаль диплом        4б анги   Г. Эрдэнэболор

II байр : Мөнгөн медаль диплом  4 в анги  Х. Мөнхдаваа

                                                             5 а анги      Л. Баяртням

III байр : Хүрэл медаль диплом    3 в анги    З.Төгөлдөр

                                                             3 а анги   М . Төгөлдөр

                                                             5 в анги          Э.Гансүлд

Уран жолоодогч сурагч :  3б анги     Ариун – Эрдэнэ

                                               4 а анги     Б.Оргил

                                               5 а анги     Ө.Оргил

Тусгай байрын шагналаар : 4 банги    Д.Тэнгис 

                                                   5 б анги   Даваажаргал  

I – II ангийн ангилалд:

I байр: Алтан медаль диплом         2 б анги  Н.Баасанням

II байр : Мөнгөн медаль диплом   1 а  анги   Ч.Содмагнай

                                                                                Ш.Цэлмэг

III байр : Хүрэл медаль диплом   Ж.Батдорж

                                                           Тамир

                                                           Б.Дамдиндорж

Уран жолоодогч :                          С.Хангэрэл

                                                          2 в анги     М.Цэнгэлзориг

Тэмцээнд оролцсон нийт сурагчдадаа сурлага урлаг спортын өндөр амжлт хүсэн ерөөе

© 2020 Зохиогчийн эрх хуулиар хамгаалагдсан.