Оюунлаг шатарчин 2014 шатрын тэмцээний тайлан

Оюунлаг шатарчин 2014 шатрын тэмцээний мэдээ

Сурагчдын авъяас сонирхлыг нээн илрүүлэх, тэдний логик сэтгэлгээ, сэтгэн бодох чадварыг хөгжүүлж, шатрын спортод дур сонирхолтой болгох, хөгжүүлэх зорилготойгоор шатрын спортыг танилцуулах долоо хоног болж өндөрлөлөө. Энэхүү долоо хоногийн аяны хүрээнд тус сургууль дээр шатрын ач холбогдлыг тусгасан самбар, шатрын спортоор амжилт гаргаж байгаа сурагчдыг алдаршуулах хуудас, шатрын дугуйлангийн сургалт, сэтгэн бодох шатрын бодлогуудыг хэн сайн бодох вэ? гэх мэт тэмцээнүүдийг зохион явууллаа.

            Мөн тус сургуулийн шатрын шигшээ багийг бүрдүүлэн, тэднийг тогтмол бэлтгэлтэй байлган улс, хот, дүүргийн чанартай уралдаан тэмцээнүүдэд тогтмол оролцуулах зорилгоор сургуулийн шатрын аварга шалгаруулах тэмцээн 2014оны 03сарын 03-08 өдрүүдэд амжилттай зохиогдож дүнгээ гаргалаа.

         Уг тэмцээн нь 1-3 анги,  4-7 анги, 8-11 анги гэсэн гурван ангиллаар зохиогдож явагдсан бөгөөд сургуулийн шатрын шигшээ багийг бүрдүүлсэн юм.

Тэмцээнээс тодорсон шилдгүүд

1-3 анги      Эрэгтэй:   1-р байр      1г анги Ч.Чинтүшиг

                                     2-р байр      3в анги  Цогбадрах

                                     3-р байр      2б анги   Батзориг

                   Эмэгтэй:   1-р байр       3б анги Мичидмаа

                                     2-р байр      2а анги Аминзаяа

                                     3-р байр      1г анги Эгшиглэн

4-7 анги       Эрэгтэй:   1-р байр     4а анги  С.Ган-Эрдэнэ

                                      2-р байр        5б анги Учралтөгс

                                                             4в анги  Ч.Чингүүн

                                      3-р байр         7а анги Б.Зоригт

                     Эмэгтэй:  1-р байр          4а анги Э.Энхсаран

                                      2-р байр          7б анги Мөнгөнтуяа

                                      3-р байр         5в анги Чинхүсэл

8 – 11 анги     Эрэгтэй:   1-р байр       10б анги Г.Гэрэлт-Од

                                         2-р байр      11б анги Баярбаатар

                                         3-р байр      8а анги  Д.Энхсайхан

                                        Тусгай байр    9а анги Чинсанаа

                       Эмэгтэй:   1-р байр        8а анги Т.Халиун

                                          2-р байр       10а анги М.Хүслэнцэцэг

                                          3-р байр       11б анги Сайнсанаа

                                         Тусгай байр   9б анги Алтжин

Дээрх шалгарсан сурагчид сургуулийн шигшээ багийн гишүүн болж сургуулиа төлөөлөн шатрын тэмцээнд оролцох эрхтэй боллоо.

 Тэмцээнд идэвхтэй оролцсон нийт сурагчдадаа талархаж сурлагын өндөр амжилт хүсье.

© 2020 Зохиогчийн эрх хуулиар хамгаалагдсан.