ENGLISH, MATHEMATICS, CHEMISTRY, ART ХИЧЭЭЛҮҮДИЙН ОЛИМПИАДАД АМЖИЛТТАЙ ОРОЛЦЛОО

ENGLISH, MATHEMATICS, CHEMISTRY, ART ХИЧЭЭЛҮҮДИЙН ОЛИМПИАДАД АМЖИЛТТАЙ ОРОЛЦЛОО

Улаанбаатар хотын дунд сургуулиудын 2-12-р ангийн сурагчдын дунд жил бүр уламжлал болгон явуулдаг Зуун билэг дунд сургуулийн нэрэмжит олимпиад 1-р улирлын амралтаар амжилттай зохион байгуулагдаж өнгөрлөө.

Тус олимпиад нь математик, хими-биологи, англи хэл, дүрслэх урлагийн хичээлүүдийн сурагчдын эзэмшсэн мэдлэг чадварыг нь үнэлж байх эзлүүлдэг бөгөөд тус олимпиадад 3000 гаруй сурагчид оюун ухааныхаа хурд хүчийг сорьжээ.

Өнгөрсөн жил багийнхаа амжилтаар Оюунлаг сургуулийн баг маань тэргүүн байр эзэлж цом өргөмжлөлийн эзэд болсон билээ. Харин энэ удаа багийн амжилтыг дүгнээгүй байна.

Сурагчдаа амжилттай бэлтгэн оролцуулсан

            Зураг урлалын багш: Сандүй
            Математик сонгоны багш: Нямсүрэн, Улаанхүү, Мөнх-Эрдэнэ
            Химийн багш: Хандармаа
            Биологийн багш: Оюун-Эрдэнэ
            Англи хэлний багш: Орхонжаргал, Халиун, Оюутцэцэн, Дэчинжид, Баасандорж, Отгонжаргал
            Математикийн багш: Цэнгэл, Сэрдамба, Цагаанчулуун, Цэрэнчунт болон амжилттай оролцсон сурагчиддаа баяр хүргэж сурлагын өндөр амжилт хүсье.

 

Математикийн олимпиадад:

            12-р анги Энх-Амгалан 1-р байр, алтан медаль
            12-р анги Шинэхүчит 2-р байр, мөнгөн медаль
            12-р анги Чинсанаа 2-р байр, мөнгөн медаль
            11-р анги Цэлмүүн 2-р байр, мөнгөн медаль
            11-р анги Мөнхтүшиг 2-р байр, мөнгөн медаль
            11-р анги Э.Энхжин 3-р байр хүрэл медаль
            11-р анги С.Дөлгөөн 3-р байр хүрэл медаль
            10-р анги Б.Зоригт 3-р байр хүрэл медаль
            7-р анги Н.Одонгоо 3-р байр хүрэл медаль
            7-р анги С.Бат-Эрдэнэ 3-р байр хүрэл медаль
            5-р анги Мандухай 2-р байр мөнгөн, медаль
            5-р анги Тү.Төгөлдөр 3-р байр хүрэл медаль
            5-р анги Лхагвадорж 3-р байр хүрэл медаль
            4-р анги Чинтүшиг 3-р байр хүрэл медаль
            4-р анги Номуулуун 3-р байр хүрэл медаль
            3-р анги Г.Эрхэм 1-р байр алтан медаль
            3-р анги О.Ууганчимэг 1-р байр алтан медаль
            3-р анги С.Хашгэрэл 2-р байр мөнгөн медаль
            3-р анги Цэлмэг 3-р байр хүрэл медаль
            2-р анги Цэлмэг 2-р байр мөнгөн медаль
            2-р анги Г.Мөнхболд 2-р байр мөнгөн медаль
            2-р байр М.Амарбаясгалан 2-р байр мөнгөн медаль
            2-р анги У.Цэлмэг 2-р байр мөнгөн медаль
            2-р анги Ж. Учрал 3-р байр хүрэл медаль
            2-р анги Пүрэвдорж 3-р байр хүрэл медаль
            2-р анги Наранзул 3-р байр хүрэл медаль
            2-р анги А.Билгүүн 3-р байр хүрэл медаль

 


Химийн олимпиадад:

            11-р анги Э.Энхжин 1-р байр алтан медаль
            11-р анги Т.Халиун 2-р байр мөнгөн медаль
            11-р анги С.Дөлгөөн 3-р байр хүрэл медаль
            10-р анги Б.Намуун 2-р байр мөнгөн медаль

 


Зураг технологийн олимпиадад:

            1-р анги Сайнзаяа 1-р байр алтан медаль
            1-р анги Ө. Танан 2-р байр мөнгөн медаль
            1-р анги Намуунаа 2-р байр мөнгөн медаль
            1-р анги Итгэл 3-р байр хүрэл медаль
            1-р анги С.Саруулбилэгт 3-р байр хүрэл медаль
            2-р анги Морол 1-р байр алтан медаль
            2-р анги Ө.Мишээл 2-р байр мөнгөн медаль
            2-р анги Тэргэл 2-р байр мөнгөн медаль
            2-р анги Э.Элбэг 3-р байр хүрэл медаль
            2-р анги У.Цэлмэг 3-р байр хүрэл медаль
            3-р анги Д.Юки 1-р байр алтан медаль
            3-р анги Б.Амархүү 3-р байр хүрэл медаль
            4-р анги Г.Эгшиглэн 2-р байр мөнгөн медаль
            4-р анги Л.Итгэлнаран 3-р байр хүрэл медаль
            5-р анги Маралжин 3-р байр хүрэл медаль
            6-р анги Н.Мянганмэдмэд 3-р байр хүрэл медаль
            6-р анги У.Мөнхжин 3-р байр хүрэл медаль
            7-р анги Б.Будсүрэн 2-р байр мөнгөн медаль

 


Англи хэлний олимпиадад:

             4-р анги Дашбазар 1-р байр алтан медаль
            4-р анги Содбилэг 2-р байр мөнгөн медаль
            4-р анги Тамир 3-р байр хүрэл медаль
            4-р анги Өнө-Эрдэнэ 3-р байр хүрэл медаль
            5-р анги Мөнхжин 1-р байр алтан медаль
            5-р анги Тамир 3-р байр хүрэл медаль
            5-р анги Э. Дөлгөөн 3-р байр хүрэл медаль
            6-р анги Ангараг 2-р байр мөнгөн медаль
            6-р анги Эрдэмбаяр 3-р байр хүрэл медаль
            7-р анги Ц. Номин-Эрдэнэ 2-р байр медаль
            8-р анги Ананда –Ану 1-р байр алтан медаль
            8-р анги Жаргал 2-р байр мөнгөн медаль
            8-р анги Тамирлан Рей 3-р байр хүрэл медаль
            11-р анги Гэрэлсүрэн 3-р байр хүрэл медаль тус тус хүртлээ.

© 2020 Зохиогчийн эрх хуулиар хамгаалагдсан.