МАНАЙ МАТЕМАТИКЧИД

МАНАЙ МАТЕМАТИКЧИД

КИНГУРУ-2011 МАТЕМАТИКИЙН  ОЛОН УЛСЫН УРАЛДААНЫ ДҮН ГАРЧЭЭ.

–      Энэхүү уралдааны бодлогууд нь:  “Уйтгартай, хүнд шинжлэх ухаан”-ы чанд хэлбэрээс зайлсхийж, амьд агуулгатай, олон янзын өвөрмөц шийдлээр бодож болох бодлого тавигддаг.
–       Бүтээлч сэтгэхүйг хөгжүүлж, оновчтой зөв шийдвэр гаргах чадвар суулгах
–       Масс сурагчдад зориулсанзэрэг үзүүлэлтүүд нууцын гол зангилаа болж байна гэж дэлхийн сурган хүмүүжүүлэгчид дүгнэсэн байна.
Олон улсын математикчдын шинжээчдийн багаар сонгогдсон хөнгөнөөсөө хүнд рүү шаталсан сонгох тестийн 24 – 30 даалгавраас бүрдэх (Монгол хэл дээр орчуулагдсан) сэдвээр 3 – 11-р ангийн сурагчид уралдаж өөрийн билэг авъяасыг сорино.

2-р анги

Сүх-Эрдэнийн Тэнүүн 87 оноо  –Алтан медаль диплом
Алтансүхийн Сугиррагчаа 87 оноо – Алтан медаль диплом
Эрдэнжаргалын Санчир 81 оноо – Мөнгөн медаль диплом
Мягмаржавын Ойдов 79 оноо – Хүрэл медаль диплом

3-р анги

Түвшинбаярын Гүнбилэг 86 оноо – Мөнгөн медаль диплом
Орхоны Түшиг 85 оноо  – Мөнгөн медаль диплом
Мөнх-Эрдэнийн Тэмүүлэн 82 оноо – Шагналт байр

4-р анги

Сүхбаатарын Дөлгөөн 96 оноо – Алтан медаль диплом
Энхжаргалын Энхбаяр 96 оноо – Алтан медаль диплом
Дамдингийн Болормаа 95 оноо – Алтан медаль диплом
Нармандахын Билгүүн 87 оноо – Алтан медаль диплом
Ганчулууны Дөлгөөн 83 оноо – Мөнгөн медаль диплом

5-р анги

Мэнд-Очирын Чинсанаа 112 оноо- Алтан медаль диплом
Батбаярын Анударь 109 оноо-  Алтан медаль диплом
Цогбаярын Янжин 103 оноо-  Алтан медаль диплом
Нясайханы Эрхэс 100 оноо- Алтан медаль диплом
Баатарын Буянзаяа 100 оноо – Алтан медаль диплом
Өсөхбаярын Уянга 96 оноо – Алтан медаль диплом
Жаргалсайханы Хулан 96 оноо-  Алтан медаль диплом
Баярсайханы Энх-Амгалан 95 оноо – Алтан медаль диплом
Жаргалжавын Шинэхүчит 94 оноо – Алтан медаль диплом

7-р анги

Батсуурийн Алтангэрэл 117 оноо- Алтан медаль диплом

Бадралтын Энхжин – Шагналт байр

Цогтын Номуунаа – Шагналт байр
Базарын Уянга – Шагналт байр

 

8-р анги

Эрдэнийн Энхрийлэн – Мөнгөн медаль диплом
Бямбасүрэнгийн Пүрэвсүрэн – Хүрэл медаль диплом
Лхасүрэнгийн Төгсбаяр – Шагналт байр

9-р анги

Батсайханы Саруул – Шагналт байр
Төмөрбаатарын Хулан – Шагналт байр

11-р анги

Мөнхжаргалын Мөнхбаяр – Шагналт байр

Энэхүү нэр хүндтэй уралдаанд сурагчдаа  амжилттай   бэлтгэн   оролцуулсан  багш Б.Ариунзул ,С.МөнхЭрдэнэ , Н.Цэвэлмаа, Ц.Бямбасүрэн,Д.Бээжин,  Б.Бумчин  нарт чин сэтгэлийн талархал илэрхийлье.

Сургуулийн захиргаа

  

© 2020 Зохиогчийн эрх хуулиар хамгаалагдсан.